Odbiory budynków, mieszkań i lokali użytkowych oraz robót budowlanych.

Sprawdzamy czy wszytko jest w porządku z kupowanym domem, mieszkaniem i budynkiem czy zrealizowanymi pracami budowlanym. Przeanalizujemy dokumenty budowlane, poszczególne zakresy prac budowlanych po kątem zgodności norm budowlanych i bezpieczeństwem użytkowników.

Doświadczony kierownik budowy pomoże w odbiorze mieszkania od dewelopera, a także ocenę mieszkania lub budynku przed zakupem na rynku wtórnym. Sprawdzimy wszystko przed podpisaniem przez Ciebie protokołu odbioru. Odbiór wykonujemy w oparciu o Polskie Normy oraz Warunki Techniczne Wykonania i Odbioru Robót.

Sprawdzimy pionowość ścian, poziom posadzek, kąty ścian-szczególnie w łazienkach, wykonanie stolarki okiennej i drzwiowej. Określamy wilgotność podłoży, dzięki temu wiesz czy możesz układać już parkiet drewniany lub malować ściany. Ponadto sprawdzimy wymiary pomieszczeń dzięki temu dowiesz się czy powierzchnia mieszkania jest zgodna z zaprojektowaną i tą wpisaną w umowie, bo jak doskonale wiesz każdy metr to tysiące złotych.

Przed przystąpieniem do odbioru, przeglądamy posiadaną przez Ciebie dokumentację budowlaną, dzięki czemu możemy również skontrolować czy Twój dom/mieszkanie, zostało wykonane zgodnie z projektem i przepisami budowlanymi. Mamy wieloletnie doświadczenie w budowaniu, dlatego nic przed nami się nie ukryje.


Przy odbiorze mieszkania warto sprawdzić:

 

1) powierzchnie mieszkania.

Dokonamy kontroli poszczególnych wymiarów podanych w dokumencie projektowym.

 

2) Sprawdzenie ścian (tynków)

Sprawdzenie ścian sprowadza się do oceny pionowości oraz jakości wykonania tynków.

 

3) Sprawdzenie posadzek

Sprawdzenie posadzek obejmuje, sprawdzenie poziomu, jakości wykonania, zastosowania dylatacji oraz taśmy przyściennej (brzegowej).

 

4) Sprawdzenie stolarki okiennej

Sprawdzenie stolarki okiennej pod względem poprawności osadzenia stolarki oraz otwierania .. Stolarka okienna powinna otwierać się bez oporu, haczenia lub skrzypienia. Skrzydło okienne po otwarciu do kąta 45 stopni i zatrzymaniu, nie powinno samoczynnie otwierać się dalej lub zamykać. Samoistne zamykanie lub otwieranie skrzydła świadczyć będzie o złym wypionowaniu okna.

 

6) Sprawdzenie elewacji:

  • Usterki elewacji
  • pęknięcia i zarysowania elewacji BSO
  • niewłaściwe wykończenia na styku ściany tynkowanej i sufitu podwieszanego z płyt g-k

 

7) Sprawdzenie sufitów i ścianek z płyt g-k

8) Sprawdzenie instalacji elektrycznej

KONTAKT

  • BUDTOM Polska – firma budowlana
  • ul.Newtona 16 , 60-161 Poznań
  • tel: +48 606-721-275
  • email: budtom.biuro@gmail.com
  • email: biuro@budtompolska.pl
  • Zachęcam do kontaktu telefonicznego lub e-mai, z  uwagi na specyfikę branży.